 |
|
|
Gwinea położona jest w Afryce...
|
|
|
Zobacz 
|
|
|
|
Sklonowana krowa na talerzu? Już niebawem!
02.07.2009
Już wkrótce w europejskich sklepach będzie można kupić mięso sklonowanych krów. O dopuszczeniu wołowiny z klonów oraz ich mleka na rynek zadecydowali właśnie ministrowie rolnictwa państw członkowskich Unii Europejskiej - pisze niemiecki "Der Spiegel".
Decyzję ministrów musi jednak jeszcze zatwierdzić Parlament Europejski, co wcale nie jest pewne. Akcję przeciwko nowym rozwiązaniom planują Zieloni oraz organizacje broniące praw zwierząt. Tymczasem zwolennicy klonów na sklepowych półkach dowodzą, iż takie mięso nie tylko jest zdrowe, ale i jego produkcja jest wyjątkowo opłacalna. Zwłaszcza że Europa nie idzie tym razem w światowej awangardzie: klonowanie krów i byków - szczególnie rozpłodowych - jest codziennością wśród hodowców w USA i Ameryce Południowej. "W przyszłości będzie to normalna technika produkcyjna, coś jak zapłodnienie in vitro" - twierdzi niemiecki ekspert Heiner Niemann.
Przeciwnicy poza wątpliwościami natury etycznej straszą jednak ryzykiem, jakie może się wiązać ze spożyciem krów-klonów. Nieznane są bowiem do końca właściwości i efekty zdrowotne takiego mięsa. Wbrew ich twierdzeniom z badań przeprowadzonych przez europejskie i amerykańskie służby żywieniowe nie wynika, aby mięso i mleko pochodzące od sklonowanych zwierząt i ich potomków niosło ze sobą zagrożenie dla zdrowia.
Dziennik.pl, 1.07.2009
[powrót]
|
|